Antik biedermeier ezüst cukordoboz - zárható, aranyozott, golyó lábakon álló ritkaság

Termékkód: 2557364306
Látogatók: 886

61 000 Ft

Kikiáltási ár:
1 Ft
cashure(449)
Antik biedermeier ezüst cukordoboz - zárható, aranyozott, golyó lábakon álló ritkaság kép
Eladó: MUINTEZET(2216) Kereskedői fiók
99.73%
Értékelés eladóként: 99.73%
99.73%
Jelzett/szignózott: igen

Aukciónk tárgya a képeken látható antik, vélhetően a XIX. század végéről származó rendkívül impozáns és sokak által vágyott ezüst cukordoboz. Tárgyunk jelzett, mindkét részében 1867 utáni monarchiás ezüst fémjelzés, 800 ezrelékes ezüst tisztasággal, "C" évbetűvel, "P" hivataljellel és AP mesterjeggyel. Ez a szépség 4 golyó lábon áll, felületén pazar vésett díszítés, tetején még üres monogrampajzs (itt elhelyezhetteti a tulajdonos vagy a család monogramját). Működő zárral, de kulcs nélkül, belsejében gyönyörű aranyozással kerül átadásra ez a múzeumi szépség.

Mérete: 11,5 x 9 x 10 cm.
Tömege: 297,5 gr.

Kedves vásárlóink! Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy postai csomagot 2017 december 18.-án tudunk utoljára ez évben feladni, utána csak 2018 Január 02.-ától! Üzletünkben pedig December 22.-én 18 óráig vehetnek át tárgyakat személyesen, ezt követően csak 2018 Január 02-től!

MPL PostaPontig előre utalással 950 Ft/db  A karácsonyi időszakban 13 ünnepi csomagponttal bővítette az MPL a PostaPont hálózatát!
MPL házhoz előre utalással 1050 Ft/db
MPL Csomagautomatába előre utalással 700 Ft/db
Személyes átvétel 0 Ft/db Budapest III. kerület

Kérdező: ororo66(281) Téma: Általános kérdés a termékkel kapcsolatban

kérdés Tisztelt MUINTEZET! Üdv. Elnézést ha hülyeséget kérdezek de a cukortartó dobozra miért kellet zárat szerelni ? - ororo66 2017.12.06. 07:12:40
válasz Tisztelt ororo66! Mert mondjuk a doboz készítésének idején az 1800-as években olyan drága volt a cukor,hogy a cselédek vagy más illetéktelenek ne lopkodhassanak belőle minduntalan. Mert ugye ilyen darabok (ezüst cukordoboz) csak nagy háztartást fenntartó komoly, családokban voltak megtalálhatóak! Üdv.: - MUINTEZET 2017.12.06. 07:34:26
kérdés Tisztelt MUINTEZET! Köszönöm így már értem logikus..... - ororo66 2017.12.06. 07:41:31

Licitálás - Antik biedermeier ezüst cukordoboz - zárható, aranyozott, golyó lábakon álló ritkaság

61 000 Ft

Kikiáltási ár:
1 Ft