Mészáros Lajos: Sárospatak

Termékkód: 2581161743
Látogatók: 36
12 000 Ft
Más futárszolgálat előre utalással   MPL házhoz előre utalással
Békés megye, Gyula
Mészáros Lajos: Sárospatak - Vatera.hu Kép
Eladó: tuti68_a(123)
Regisztráció időpontja: 2007.03.30.
Technika: linometszet
Magasság (cm): 36
Szélesség (cm): 60
Jelzett/szignózott: igen
Festő neve: Mészáros Lajos

Mészáros Lajos: Sárospatak

Mészáros Lajos (Sály, 1925 - Szolnok, 1971): Sárospatak

Linómetszet, papír 36 x 60 cm jelzés jobbra lent: Mészáros Lajos

Eredeti keretében, üveg mögött, azonnal falra akasztható!

A kép mérete kerettel 51 x 72,5 cm

Életrajz: Festő, grafikus. Művészeti tanulmányait a Derkovits Kollégiumban kezdte Koffán Károly és Kmetty János vezetésével. 1948-1953 között a budapesti Képzőművészeti Főiskolán tanult. Mesterei: Pór Bertalan, Bencze László, Fónyi Géza. 1957-től a szolnoki művésztelepen működött. Rézkarcokat, linómetszeteket is készített. 1959-ben Szolnokon volt az első egyéni kiállítása, és ettől kezdve rendszeresen részt vett a szolnoki tárlatokon és az országos kiállításokon.

Nézze meg további termékeimet is!

Más futárszolgálat előre utalással 2700 Ft/db
MPL házhoz előre utalással 1725 Ft/db
Személyes átvételi lehetőség Budapesten esetleg máshol is!

Vásárlás - Mészáros Lajos: Sárospatak

12 000 Ft