Szentgyörgyi József : "Műhelyben" 1976

Termékkód: 2685262430
Látogatók: 64

145 000 Ft
Személyes átvétel   MPL házhoz előre utalással
Budapest
Szentgyörgyi József : Műhelyben 1976 (meghosszabbítva: 2683493696) - Vatera.hu Kép
Eladó: festmenyesek(503)Kereskedői fiók
99.8%
Értékelés eladóként: 99.8%
Regisztráció időpontja: 2009.09.18.
99.8%
Jelzett/szignózott: igen
Hordozó: vászon

(FK2621)

Cégünk Magyarország egyik legnagyobb kínálatú internetes festménykereskedését üzemelteti.
Ezernél is több festményt illetve képet kínál a galériánk folyamatosan.
Minden darabot gondosan megtisztítunk, az összes keretet felújíttatjuk, képeinket újra kereteztetjük.
Képeink azonnal ajándékba adható illetve falra akasztható állapotban vannak.
Minden kép eredetiségére a kínálatunkban élettartam- és pénz-visszafizetési garanciát vállalunk.
Nyugodtan rendeljen postai úton is, csomagolásunkat rendkívül körültekintő és precíz csapat végzi.

Minden galériánkban vásárolt kép után számlát, igény esetén garancialevelet állítunk ki.
Kérem nézze meg a további hatalmas festménykínálatunkat.

A kép mérete: 80 x 100 cm keret nélkül.

Készült: Olaj, Vászon

A kép Szentgyörgyi József (Balatonarács, 1940) alkotása.

Jelezve Balra lent "Szentgyörgyi József 1976"

A festmény jó állapotban van. Keret: Ép

A festmény hátoldalán a Képcsarnokvállalat raglapja látható. A festményen kisebb sérülés található.

További alkotásokat tekinthet meg a művésztől ide kattintva!

Termékeim között több képcsarnokos festmény található, kérem tekintse meg őket ide kattintva!

ÁRUIM ZÖME ANTIK ÉS RÉGI TÁRGYAKBÓL ÁLL.

SZEMÉLYES ÁTVÉTELI LEHETŐSÉG BUDAPESTEN (IX.) ILLETVE SZEGEDEN!

Szállítás
Termékeinket az MPL futárszolgálattal küldjük! Terjedelmes tárgyaink szállításában külön díjazás mellett tudunk segíteni! Szállítási módok az alábbiak szerint alakulnak
  Személyes átvétel Budapest IX.
  Személyes átvétel Szeged
  MPL csomag előre utalással
  MPL csomag utánvét

Fizetés
A vételár és szállítási költség kiegyenlítésére az alábbi lehetőségeket biztosítjuk
  Személyes átvételkor készpénzben
  Banki átutalás
  Utánvét
  Paypal (MasterCard, Visa)

Szállítási, átvételi idő
A termék vásárlását követően a szállítási, kézhez vételi idő az alábbiak szerint alakul belföldön
  Személyes átvétel 1-5 munkanap
  MPL csomag előre utalással 2-3 munkanap
  MPL csomag utánvét 1-3 munkanap

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő és grafikus. 1956-1960 között a budapesti Képzőművészeti Gimnázium diákja volt. 1962-ben került a Magyar Képzőművészeti Főiskolára, ahol Kádár György tanítványaként végzett 1968-ban. Tanulmányúton járt több kelet-európai országban és Itáliában. 1967-től egyéni (BME Kollégiuma, Stúdió Galéria, Bartók 32 Galéria, Atrium Hyatt, Csepel Galéria, EveArt Galéria, Karinthy Szalon, Műcsarnok, Tihany, Fonyód, Esztergom, Kaposvár, Balassagyarmat, Nyíregyháza, Zürich, Németország stb.) és csoportos (Műcsarnok, Vigadó Galéria, Csontváry Terem, Újpesti Galéria, Budapest Galéria, Veszprém, Miskolc, Szeged, Debrecen, Eger, Salgótarján, Hódmezővásárhely, Szekszárd, Esztergom, Jesolo, Nápoly, Mödling, Bécs, Hamburg, Berlin, Bergen, Vancouver, London, Párizs, stb.) tárlatokon szerepelt. Díjak: 1969-72 között Derkovits-ösztöndíj; SZOT-díj; FKS pályázati díjak; a Fővárosi Tanács díja; a Salgótarjáni Tavaszi Tárlat díja; az Egri Akvarell Biennále díja; a Debreceni Nyári Tárlat díja; Munkácsy-díj; a Vásárhelyi Őszi Tárlat díja; Tornyai-plakett. A Fiatal Képzőművészek Stúdiójának elnöke. Többszöri stílusváltást követően 1977 körül talál magára. Eleinte Bernáth Aurél, később Domanovszki Endre, Kokas Ignác és Kondor Béla művészete befolyásolta. Drámai hangoltságú, erőteljes szín és formaritmussal épített képein napjaink időszerű problémáiról vall. Fő műfaja a figurális kompozíció, de jelentősek látomásos elemeket tartalmazó tájképei is. Festészetének egyik meghatározója az európai keresztény hagyományokhoz való tartozás, képeinek kiindulópontja mindig az ember. Jó képességű litográfus. Számos monumentális alkotás fűződik nevéhez. (K.E.: Műv. 1985/8, MÉ, L.S.: Műv. 1989/3, R.G.: Műv. 1990/2)

Magyar festők és grafikusok adattára
1968-ban végzett a főiskolán Kádár György osztályán. Tanulmányúton Jugoszláviában, Romániában, a Szovjetunióban és Olaszországban járt. 1967-ben a Műszaki Egyetemen, 1975-ben Dunaújvárosban, Dorogon és Nagybátonyban jelentkezett önálló kiállításokkal. 1975-ben Franciaországban mutatkozott be. 1969-1972-ben Derkovits-ösztöndíjban részesült. A Fiatal Képzőművészek Stúdiójának elnöke. - Drámai hangoltságú, erőteljes szín- és formaritmussal épített képein napjaink időszerű problémáiról vall. Fő műfaja a figurális kompozíció, de érdekesek látomásos elemeket tartalmazó tájképei is. Jó képességű litográfus. 1981-ben Munkácsy-díjat kapott. - Irod.: P. Sz. T.: Művész életrajzok. Bp. 1985.; Krunák Emese: A színek bűvöletében. Szentgyörgyi József festészetéről. Művészet, 1985. 8.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve
Festő és grafikus. 1956-1960 k. a bp.-i Képzőművészeti Gimnázium diákja volt. 1962-ben kerül a Képzőművészeti Főiskolára, ahol Kádár György tanítványaként végez. eleinte Bernáth Aurél lírai, később Domanovszky Endre, Kokas Ignác és Kondor Béla művészetet befolyásolja. Tanulmányúton járt több kelet-európai országban és Itáliában. Országos és külföldi tárlatokon szerepelt. 1969-1972 k. Derkovits-ösztöndíjban részesült. A Fiatal Képzőművészek Stúdiójának elnöke. Többszöri stílusváltás után 1977 k. talál magára. Drámai hangoltságú, erőteljes szín és formaritmussal épített képein napjaink időszerű problémáiról vall. Fő műfaja a figurális kompozíció, de jelentősek látomásos elemeket tartalmazó tájképei is. Jó képességű litográfus. 1981-ben Munkácsy-díjjal tüntették ki. (K. E.: Műv.-1985/8, MÉ)

Művész életrajzok kortárs magyar képzőművészek
Festő, Munkácsy-díjas. 1968-ban végzett a főiskolán Kádár György osztályán. Tanulmányúton járt Romániában, Jugoszláviában, a Szovjetunióban és Olaszországban. 1968 óta szerepel a nyilvánosság előtt, művei helyet kaptak a magyar művészet több külföldi bemutatóján is. Eddig 10 egyéni tárlata volt, a legjelentősebbek a Stúdió Galériában (1977), a Műcsarnokban és Tihanyban (1979), valamint Kaposvárott (1984). 1969-1972-ben Derkovits-ösztöndíjat kapott, 1981-ben Munkácsy-díjjal tüntették ki. 1974-1977 között a Stúdió elnöke volt. - Drámai hangoltságú, erőteljes szín- és foltritmussal épített képein napjaink aktuális problémáiról vall. Fő műfaja a figurális kompozíció, der érdekesek látomásos elemeket tartalmazó tájképei is. 1984-ben hatrészes nagyméretű üvegablak-kompozícióját helyezték el az Országos Traumatológiai Intézet bejáratánál. A festészet mellett egyedi és sokszorosított grafikával is foglalkozik.

A termékről további nagy felbontású képek!

fk2621_keret-nelkul.jpg (1446×1130)
fk2621_keretes.jpg (1505×1200)
8-16s.jpg (2264×518)
fk2621_hatulrol.jpg (1504×1200)
8-16c1.jpg (2752×1148)
8-16c2.jpg (2262×1518)
8-16c3.jpg (2022×1011)
8-16hiba.jpg (1060×902)

( dolgozó emberek munka munkás munkások képcsarnokos festmény képcsarnokos kép Képcsarnok Vállalat Képcsarnokvállalat kép csarnok dolgozó férfiak munkás férfiak )
Személyes átvétel Ingyenes
MPL házhoz előre utalással 2550 Ft/db
FIGYELEM: Pontos postaköltséget a CSOMAGOLÁS UTÁN tudok mondani! A terméket a Magyar Posta futárszolgálatával küldöm! A postaköltség tájékoztató jellegű, a termék súlya és ára alapján változhat!

Vásárlás - Szentgyörgyi József : "Műhelyben" 1976

145 000 Ft