Tavannes zsebóra 1920-30-as évek.

Termékkód: 2776673231
Látogatók: 782

Kikiáltási ár
1 Ft
Személyes átvétel   Vatera Csomagpont - Foxpost előre utalással
Budapest IV. kerület
Tavannes zsebóra  1920-30-as évek. - (meghosszabbítva: 2766009752) - Vatera.hu Kép
Eladó: kellaszlo(493)
Regisztráció időpontja: 2009.05.05.
Márka: Tavannes

Jelzett/szignózott: igen

A kedvenc márkám a Tavannes.

900- as ezüstből van a tokja. Dupla fedeles. Kapott egy kis olajat, mert nem volt koszos a werk, csak száraz. A büglin van némi kopás, de teljesen vállalható. Mérete 48 mm, bn.

Az óra egy igen-igen kiváló svájci márka. 1940-ben egy tűzvész alkalmával a manufaktúra leégett, mint pár évvel korábban a Reichstag..A teljes dokumentáció oda lett. S honnan tudom? Mert egy Tavannes karórával, amit restauráltattam, szerettem volna a werk sorszáma alapján megtudni a gyártás évét. Kiírtam Tavannesbe, mert 2008-ban, luxus órákkal újra indultak, adjanak felvilágosítást. Ekkor mondták el a sztorit. A másik nagy márka, a CYMA vette át Tavannesben a munkások egy részét és a gyártást anno. De 2008-ig a Tavannes megszűnt mint önálló márka. Nagyon ritka példány egy korabeli Tavannes.

Személyes átvétel 0 Ft /db Budapest IV. kerület
Vatera Csomagpont - Foxpost előre utalással 900 Ft /db

Licitálás - Tavannes zsebóra 1920-30-as évek.

Kikiáltási ár
1 Ft