BELÁNYI VIKTOR

KOFAASSZONYOK

Termékkód: 2916443588
Látogatók: 104

Kikiáltási ár
1 Ft
MPL postacsomag előre utalással   Személyes átvétel   Vatera Csomagpont - Foxpost előre utalással
Győr
BELÁNYI VIKTOR - Aukció Kép
Eladó: fogaras(221)
98.68%
Értékelés eladóként: 96.91%
Regisztráció időpontja: 2010.03.22.
98.68%
Magasság (cm): 30
Szélesség (cm): 38
Festő neve: Belányi Viktor
Jelzett/szignózott: igen

BELÁNYI VIKTOR

Vegyes technika-papír

30x38cm kerettel:33x41cm

Jelezve jobbra lent: Belányi

Belányi Viktor(1877-1955)

Festő, grafikus. Tanulmányait az Iparművészeti Főiskolán, a Mintarajziskolában végezte, majd képezte magát Münchenben Hollósy Simonnál, aki Nagybányára is elhívta. 1896 és 1901 között több alkalommal is látogatta a művésztelepet, 1897-ben rész vett első budapesti kiállításukon. Tizennyolc évig Münchenben dolgozott. Az 1920-as évektől kezdve rendszeresen állított ki a fővárosban . Figurális műveket és csendéleteket festett posztimpresszionista stílusban. Munkái a Nemzeti Galériában. Miskolcon és Sopronban láthatóak.

MPL postacsomag előre utalással 1 850 Ft /db
Személyes átvétel 0 Ft /db Győr
Vatera Csomagpont - Foxpost előre utalással 699 Ft /db

Licitálás - BELÁNYI VIKTOR

Kikiáltási ár
1 Ft