Faház kiadó: Pilis Pilisszentkereszt Dobogókő

Termékkód: 2963436839
Látogatók: 205

3 600 Ft
6 db
Pilisszentkereszt
Faház kiadó: Pilis Pilisszentkereszt Dobogókő - 3600 Ft - (meghosszabbítva: 2955386804) Kép
Eladó: korrekt1(1744)
99.71%
Értékelés eladóként: 99.67%
Értékelés vevőként: 99.82%
Regisztráció időpontja: 2002.02.11.
99.71%

Kérek mindenkit, hogy az aukció leütése előtt érdeklődjön a szabad időpontokról!

"Egy faház a  Pilisben", nem messze Dobogókőtől, a kék túristaútvonal mentén, csöndes helyen, busszal-autóval egyaránt megközelíthető (aszfalt-murvaút) szigetelt faház kiadó (akár 1 napra vagy hétvégére is).  Egyidejüleg csak egy "csapat" (család, baráti kör, pár stb.) részére kerül kiadásra.

TATRA cseh import hétvégi ház, kétszintes épület.  17m2 nappali, 4m2 főzőfülke, 4m2 tusoló-mosdó-WC, 7m2 terasz.  A fedett terasz a lakószobához csatlakozik. Itt sarokülőgarnitúra, székek,  2 db 2személyessé nyitható kanapé található. A főzőfülke és a mosdó-WC helyiségek az előtérből nyílnak. A lakószobából a felső szintre feljáró vezet. A falépcső egy galériához csatlakozik, amelyből a hálófülke nyílik (függöny választja el),  2 db egyszemélyes ággyal. Galéria 2,46m2 (2személyes szivacsággyal), hálófülke 5,96m2."

Egyszerű körülmények: vezetékes víz, villany, villanybojler, gáztűzhely, mikrohullámú sütő, kenyérpirító, sörpad asztallal, vízforraló, kávéfőző, energiatakarékos hűtőszekrény fagyasztóval a konyhában. Mobil babaágy, babafürdető kád rendelkezésre áll. WC, mosdó-tusoló. Paplan, párna, takaró rendelkezésre áll, ágyneműhuzatot szükség esetén biztosítok. Edények (6 személyes pácolt égerfa tálkészlet is), poharak, evőeszközök. Társasjátékok. A 600 négyzetméter teraszos elrendezésű kertben fák, cserjék, dísznövények találhatóak. Kerti tó halakkal, kis szökőkúttal. Kialakított szalonnasütő hely, bogrács állvánnyal, grillezéshez tárcsa.

Fűtés- hűtés: Midea légkondícionáló készülékkel (energiatakarékos, konverteres készülék), zárt égésterű FÉG gázkonvektorral. Patika,orvosi rendelő, cukrászda, söröző, Coop üzlet, italdiszkont gyalog 10 percre. A faház vendégeinek kedvezményt nyújt a helyi étterem, a dobogókői Síbüfé, a Bohém Cafe & Grill restaurant és a pilisszántói Campo Pizzéria.

Néhány programlehetőség : Barlangok,források, Pilis csúcs (volt rakétabázissal), Zsivány-szikla, Rám-szakadék, Dobogókő, Pilisszántói Sziklaszínház, Pilisszántói kőfülke (a jégkorszak leghidegebb periódusából származó ősember leletanyagának helye), ősfenyves, Esztergom  (Bazilika, élményfürdő), Visegrádi vár, bobpálya, Pilisszántói horgásztó, helyi Dera-Szurdok, Holdvilág-árok, focipálya, pálosok ősmonostorának romjai a Pilis délnyugati oldalán, Árpád- házi királyok monostorának konzervált romjai Pilisszentlelken, Cisztercita Kolostor maradványai helyben. Túravezetés igény szerinti "állomásokkal" ( Pilis csúcs, Dobogókő, Zsivány-szikla, Szer-kövek, Táltos körút, Ferenczy szikla, Rám szakadék, források, Holdvilág-árok stb.) Télen szánkót biztosítok. Pilis térkép kedvezményesen vásárolható.

Egy kis történelem:1212-ben Gertrudis királynét megölték a Pilisben, férje ebben a kolostorban temettette el és itt találta meg Gerevich László történész a szarkofágját. A környék vonzó turisztikai látványosság és különleges adottságokkal rendelkező, őseink szakrális hagyományairól árulkodó terület.A hegyvidéket a középkor végéig szigorúan védték az illetéktelen szemek elől, s csak a táltos, vagy később a király, és a pálosok engedélyével léphetett be bárki is annak kultikusnak számító belső területeire; s ez alól állítólag még  Gertrudis királyné, II. András felesége sem kaphatott felmentést.  A  hegygerincek majdnem 400 barlangot rejtenek, ahol a 13. században Özséb atya szerzetesrendet szervezett a hegyekben élő remetékből, az ő felelősségük volt vigyázni és továbbmenteni a beavató helynek számító Pilis hagyományait. A terület központi szerepet töltött be az ország vérkeringésében,  szinte valamennyi Árpád-házi királyunk emelt itt várat, kastélyt, templomot, vagy apátságot; királyi vadászati területként funkcionált, sőt,meditációs tér és Fehérvár mellett a  koronázási hely (Dobogókő) szerepét is betöltötte.

Árak: 3600.-Ft/fő/vendégéjszaka, 6 éves korig 50%, 18 hónapos korig ingyenes.Több fő esetén kedvezmény!

Az ár a 400.-Ft-os idegenforgalmi adót nem tartalmazza. SZÉP kártyát nem tudok elfogadni, Erzsébet utalványt viszont beszámítok.

Érkezés 1. nap 14.00-tól, távozás utolsó nap 12.00 előtt, eltérő igény esetén egyeztessünk.

Személyes átvétel 0 Ft /db Pilisszentkereszt

Kérdező: Client:d2146a(0) Téma: Időpont

kérdés Kedves korrekt1! Üdvözlöm! A kérdésem annyi lenne, hogy szilveszterre, pontosabban 30-31- és 1-ére szabad-e a faház? Két fő részére igényelnénk! Válaszát köszönöm! R. K. - Client:d2146a 2020.10.20. 22:01:41
válasz Kedves Client:d2146a! Sajnos már foglalt a kért időszak. Üdvözlettel: - korrekt1 2020.10.20. 22:04:52
kérdés Kedves korrekt1! Rendben, köszönöm válaszát! - Client:d2146a 2020.10.21. 13:51:55

Vásárlás - Faház kiadó: Pilis Pilisszentkereszt Dobogókő

3 600 Ft
6 db