1850 - A magyar forradalom napjai 1849. (...) után - Szilágyi Sándor - Ritka!

Termékkód: 2813707718
Látogatók: 329

10 000 Ft

10 000 Ft
Kikiáltási ár
1 Ft
40 000 Ft
Fermoln(330)
  • Sopron
  • Szombathely
  • Lövő
1850 - A magyar forradalom napjai 1849. (...) után - Szilágyi Sándor - Ritka! - Aukció - Vatera.hu Kép
Eladó: Antikelek93(91)
Regisztráció időpontja: 2017.11.19.
Kiadás éve: 1850
Idő: 19. század
Kötés típusa: félvászon
Állapot: restaurált

A legendás mű ritka, 1850-es második kiadása - a szerző ebben is büszkén vallja, hogy rendkívüli bátorságról és hazafiasságról tanúbizonyosságot adva a nyers igazságot írja le művében. Szilágyi Sándor az 1848/49-es forradalom végét dolgozza fel a kötetben 1849. július 1-je után, amikor Haynau a megtorlás részleteit kiáltványban tette közzé, azon a napon, amikor az aradi várőrség kapitulált a magyarok előtt.

A kötetet újrakötötték erős, félvászon kötésbe. A lapok összességében jó állapotban vannak - szöveget bántó hiány, folt, penészesedés, kijáró levél nincs. A lapok belső oldalán, a gerinc mellett előfordulnak foltok, de ezek a szövegig nem nyúlnak be.

MPL házhoz előre utalással 1 550 Ft /db
Személyes átvétel 0 Ft /db
  • Sopron
  • Szombathely
  • Lövő

Licitálás - 1850 - A magyar forradalom napjai 1849. (...) után - Szilágyi Sándor - Ritka!

10 000 Ft

10 000 Ft
Kikiáltási ár
1 Ft
40 000 Ft