Kuriózum :Antik Kézzel írt regiszteres szakácskönyv

Termékkód: 2766515621
Megfigyelők: 4
Látogatók: 644

Jelenlegi ajánlat: 25 000 Ft

500 Ft
25 500 Ft
tolnaim(697)
Kikiáltási ár:
25 000 Ft
Jász-Nagykun-Szolnok megye, Szajol
Kuriózum :Antik Kézzel írt regiszteres szakácskönyv - Aukció - Vatera.hu Kép
Eladó: Istva125(73)Kereskedői fiók
Regisztráció időpontja: 2015.11.25.
Kézzel írt szakácskönyv

Idő: 19. század
Műfaj, típus: szakácskönyv

  Szép állapotban megmaradt antik regiszteres szakácskönyv

  25*19 cm

 Több száz "gyöngybetűkkel írt" recept!

 A kora az 1800-as évek végére datálható,

 mivel a könyv bal oldalán Pósner Károly Lajos könykötészetének

 beragasztott jelzése található !!!

A lapokon a könyv korából adódóan foxing-foltok találhatók.

Posner Károly Lajos, lovag (Pest, 1822. okt. 4. – Bp., 1887. dec 7.): a grafikai és papírfeldolgozó ipar úttörője. Párizsban könyvkötészetet tanult. Pesten 1854-ben könyvnyomdászati és litográfiai műintézetet alapított. Üzletkörébe felvette a papírkereskedelem, a könyvnyomdászat és könyvkötészet minden ágát. Trefort Ágoston ösztönzésére térképkészítéssel is foglalkozott. – F. m. Az egyszerű könyvelés vezérfonalai (Pest, 1854); Irodai napló mindennemű üzletágak számára (Pest, 1860); A papírgyártás és könyvkötés (Bp., 1879). – Irod. Hajnal Album (Pest, 1867).

MPL házhoz előre utalással 1 550 Ft /db

Licitálás - Kuriózum :Antik Kézzel írt regiszteres szakácskönyv

Jelenlegi ajánlat: 25 000 Ft

500 Ft
25 500 Ft