Kundera * Búcsúkeringő - 1 000 Ft

Termékkód: 2785810925
Látogatók: 53
1 000 Ft
Sima levél előre utalással   Ajánlott levél előre utalással   MPL PostaPontig előre utalással   MPL házhoz előre utalással   MPL Csomagautomatába előre utalással   Személyes átvétel   Vatera Csomagpont - Foxpost előre utalással   Vatera Csomagpont - Foxpost házhozszállítás előre utalással   MPL PostaPont Partner előre utalással
  • Budapest XIV. kerület
  • Budapest VI. kerület
Kundera * Búcsúkeringő - 1000 Ft - (meghosszabbítva: 2777279141) - Vatera.hu Kép
Eladó: Hangvillalala(3089)
99.84%
Értékelés eladóként: 99.83%
Regisztráció időpontja: 2008.08.14.
99.84%
Milan Kundera
Búcsúkeringő

Európa
2003

Kundera * Búcsúkeringő

228 oldal

"A neves cseh író regényében öt fejezetbe sűríti egy meg nem nevezett – de nyilvánvalóan cseh – fürdővároskában összeverődött néhány ember életútjának metszéspontjait. Az öt fejezet – öt nap. Ezalatt szerelmek lángolnak fel és lobbannak ki, tragédiába torkollik a végzetet kihívó játszadozás a sorssal. Az action gratuite-re, a századelő francia regényhullámának indíték nélküli gyilkosságára emlékeztet az a mód, ahogy Jakub – a regény egyik főhőse – mérget csempész egy ismeretlen nő gyógyszeres fiolájába, majd „működni” hagyja a sorsot. Egyébként a regény nyolctagú, véletlenül összekerült társaságának mindegyike meghatározott típust képvisel. A kissé elnagyoltan, néhány vonással megrajzolt szereplők között van gazdag amerikai; helybéli szoknyabolond és nagy orrú nőgyógyász; az esztelen, oktalan és leküzdhetetlen féltékenységet megtestesítő szépasszony és fiatalember; a csinos, de üresfejű és nagyravágyó ápolónő; a kevésbé csinos, de nevelőapját mégis elcsábítani képes fiatal lány, és végül a nőktől üldözött, országszerte ünnepelt zenész. A regény mozgalmas és gyorsuló cselekménysora mögött politikai tartalmú szimbólumok bukkannak fel: husángokkal felszerelt, karszalagos aggastyánok hada üldözi a kóbor kutyákat, Jakub, pedig, aki irtózattal nézi barbár működésüket, megment egy kutyát: hajdani politikai fogoly létére szolidáris az üldözött lényekkel. Egyébként búcsúzik barátaitól, ismerőseitől, a várostól, sőt magától az országtól is, amelyet – miként a szerző is, nem sokkal regénye megírása után – örökre elhagyni készül, nehéz szívvel, hiszen „egyetlen hazájából megy el és nincs másik”.
Kundera műveinek sorában e regény az olvasmányosabb munkák közé sorolható, de keserű tapasztalatokat hordoz.
"

Személyes átvétel a Mexikói úti kisföldalatti végállomáson (XIV. ker.),
vagy az Oktogonon lehetséges.
Ha ez nem megoldható postán, futárral, csomagautomatába stb... küldöm, banki átutalás után.
Lásd: Szállítási és garanciális feltételeket. Utánvéttel nem küldöm.

Sima levél előre utalással 305 Ft /db
Ajánlott levél előre utalással 625 Ft /db
MPL PostaPontig előre utalással PostaPont 935 Ft /db
MPL házhoz előre utalással 1 045 Ft /db
MPL Csomagautomatába előre utalással 600 Ft /db
Személyes átvétel 0 Ft /db
  • Budapest XIV. kerület
  • Budapest VI. kerület - Oktogon

Vatera Csomagpont - Foxpost előre utalással 550 Ft /db
Vatera Csomagpont - Foxpost házhozszállítás előre utalással 990 Ft /db
MPL PostaPont Partner előre utalással PostaPont 935 Ft /db
Több termék vásárlása esetén a postaköltséget az aukciók végén emailben küldöm - az együttes súly alapján. Amennyiben nem kéri ajánlottan, azt saját felelősségére teszi, mert ha a posta elkeveri nem tudjuk visszakerestetni. A nem szabványméretű küldeményeket csak csomagként lehet feladni, vagy postán maradóként. Levélszekrény útján kézbesíthető küldemények maximális méret határai: 324 mm x 229 mm x 24 mm.

Vásárlás - Kundera * Búcsúkeringő

1 000 Ft