Ortutay Gyula, Katona Tamás (szerk.) - A nagy hegyi tolvaj (Magyar népballadák)

Termékkód: 2856721778
Látogatók: 94

3 600 Ft
Ha egyszerre minimum 20 000 Ft értékben vásárolsz ettől az eladótól, a szállítás ingyenes!
MPL házhoz előre utalással   MPL PostaPontig előre utalással   MPL Csomagautomatába előre utalással   Személyes átvétel   MPL PostaPont Partner előre utalással
Budapest XX. kerület
Ortutay Gyula, Katona Tamás (szerk.) - A nagy hegyi tolvaj (Magyar népballadák) - 3600 Ft - (meghosszabbítva: 2848751951) - Vatera.hu Kép
Eladó: Konyvmindenes(3795)
Regisztráció időpontja: 2015.05.04.
Kiadás éve: 1971
Állapot: használt
Kiadó: Magyar Helikon
Kötés típusa: vászonkötés

A könyv megvásárlása után automatikus e-mailt küldünk a részletekkel!

Papírborítón szakadás látható.

Úgy válogattam össze a kötet anyagát, hogy mintegy keresztmetszetben az egész magyar népballada-költészet fejlődéstörténetét bemutassa. A népballadáink legfőbb típusait, legfőbb rétegeit vettem be kötetünkbe: azokat a típusokat, rétegeket, amelyek megmutatták a magyar balladai történetek, epikumok összefüggését az európai ballada világával, és megmutatják a külön magyar fejlődés eredményeit is. A magyar történet nehéz évszázadain haladunk keresztül a balladák olvastán, s néhány balladánk a mitikus-mesei képzetek világába, még messzibbre vezet vissza. Nemzeti, társadalmi konfliktusok, osztálykonfliktusok keresztezik egymást ezekben a balladákban, majd családi, egyéni ütközések, tragédiák és bohó, játékos kedvű kis történetek is. A népi "műfajok" (ha szabad e terminust használnunk) szinte minden eleme felbukkan ezekben a drámai fogalmazású, drámai feszültségű történetekben. Lírai, epikus történetek, jókedvű táncos énekek s mind-mind drámai erővel, sokszor a párbeszédek vad vagy jókedvű összecsapásával. Archaikus balladáktól az új stílusú dallamokat hordozó betyárballadákig, hírmondó ponyvaversekig - a magyar népballada minden korszaka megvan itt. S ugyanígy megfigyelheti e balladákon keresztül a magyar népi vers formai történetét is: a magyar verselés legősibb szerkezeti, ritmikai elemeitől kezdve a jelenkori fejlődés lazult lejtéséig.
Így kíván ez a mi kis válogatásunk nemcsak a magyar népballada történetének, de szinte az egész magyar népi verselés történetének is szép és igazi tüköre lenni. S így lehet magyarságunknak, kultúránknak - egész Európához való tartozandóságunknak, annyi elmúlt és e versekben maradandó évszázadoknak is tüköre.

Ha egyszerre minimum 20 000 értékben vásárolsz ettől az eladótól, a szállítás ingyenes!
MPL házhoz előre utalással 1 245 Ft /db
MPL PostaPontig előre utalással PostaPont 1 135 Ft /db
MPL Csomagautomatába előre utalással 700 Ft /db
Személyes átvétel 0 Ft /db Budapest XX. kerület
MPL PostaPont Partner előre utalással PostaPont 1 135 Ft /db
Szállítási és fizetési módok: Személyes átvétel : Budapest XX.ker ingyenes MPL Futárszolgálat házhoz: Banki előre utalás után + 1245 Ft MPL postapont és postapont partner: Banki előre utalás után + 1135 Ft MPL csomagautomata: Banki előre utalás után + 700 Ft Csomagautomata helyszínek: http://www.postapont.hu/partnermaps/csomagautomata

Vásárlás - Ortutay Gyula, Katona Tamás (szerk.) - A nagy hegyi tolvaj (Magyar népballadák)

3 600 Ft