Magyar mondák a török világból és a kuruc korból * Lengyel Dénes - 500 Ft

Termékkód: 2773034408
Látogatók: 33
500 Ft
MPL PostaPontig előre utalással   MPL postacsomag előre utalással   MPL házhoz előre utalással   MPL Csomagautomatába előre utalással   Személyes átvétel   Vatera Csomagpont - Foxpost előre utalással   Vatera Csomagpont - Foxpost házhozszállítás előre utalással   MPL PostaPont Partner előre utalással
  • Budapest XIV. kerület
  • Budapest VI. kerület
Magyar mondák a török világból és a kuruc korból * Lengyel Dénes - 500 Ft - (meghosszabbítva: 2763967004) - Vatera.hu Kép
Eladó: Hangvillalala(3063)
99.84%
Értékelés eladóként: 99.83%
Regisztráció időpontja: 2008.08.14.
99.84%
Robert Merle
Mesterségem a halál

Európa
1987

Kötés típusa: vászonkötés

Magyar mondák a török világból és a kuruc korból * Lengyel Dénes

509 oldal

"Kétszáz év magyar történelme elevenedik meg a mondák könnyed, tréfás, de a nép értékítéletét is híven tükröző nyelvén, melyet a nagy mesemondó, Benedek Elek unokája, Lengyel Dénes tár elénk. A XVI. és XVII. század történetét a török hódoltság, a tatár és német pusztítás, az ország megosztottsága, a folyamatos harcok és mindeközben a nép élni akarása jellemzi. Dózsa, Zrínyi, Rákóczi hősiessége és egyik-másik agyafúrt parasztember fegyvertelen falvakat mentő leleménye ad reményt ezekben a nehéz időkben, melyeket nem csak a krónikák, de a szájhagyomány is megőrzött. Lengyel Dénes a népmonda sajátos előadásmódját megtartva mutatja be ezt a történelmi tettekben és vitézségben bővelkedő kort."

könyvtári pecsétekkel

Személyes átvétel a Mexikói úti kisföldalatti végállomáson (XIV. ker.),
vagy az Oktogonon lehetséges.
Ha ez nem megoldható postán, futárral, csomagautomatába stb... küldöm, banki átutalás után.
Lásd: Szállítási és garanciális feltételeket. Utánvéttel nem küldöm.

MPL PostaPontig előre utalással PostaPont 935 Ft /db
MPL postacsomag előre utalással 1 690 Ft /db
MPL házhoz előre utalással 1 045 Ft /db
MPL Csomagautomatába előre utalással 600 Ft /db
Személyes átvétel 0 Ft /db
  • Budapest XIV. kerület
  • Budapest VI. kerület - Oktogon

Vatera Csomagpont - Foxpost előre utalással 550 Ft /db
Vatera Csomagpont - Foxpost házhozszállítás előre utalással 990 Ft /db
MPL PostaPont Partner előre utalással PostaPont 935 Ft /db
Több termék vásárlása esetén a postaköltséget az aukciók végén emailben küldöm - az együttes súly alapján. Amennyiben nem kéri ajánlottan, azt saját felelősségére teszi, mert ha a posta elkeveri nem tudjuk visszakerestetni. A nem szabványméretű küldeményeket csak csomagként lehet feladni, vagy postán maradóként. Levélszekrény útján kézbesíthető küldemények maximális méret határai: 324 mm x 229 mm x 24 mm.

Vásárlás - Magyar mondák a török világból és a kuruc korból * Lengyel Dénes

500 Ft