Marczell György : "Korsós leány 1959"

Termékkód: 2940230600
Látogatók: 5

285 000 Ft
MPL házhoz előre utalással   MPL PostaPontig előre utalással   Személyes átvétel   MPL Csomagautomatába előre utalással
  • Budapest IX. kerület
  • Szeged
Marczell György : "Korsós leány 1959" - 285000 Ft - (meghosszabbítva: 2939081657) Kép
Eladó: regifestmenyek(27)
Regisztráció időpontja: 2017.08.22.
Szélesség (cm): 100
Magasság (cm): 120
Jelzett/szignózott: igen
Hordozó: vászon

(FK2085)

Cégünk Magyarország egyik legnagyobb kínálatú internetes festménykereskedését üzemelteti.
Ezernél is több festményt illetve képet kínál a galériánk folyamatosan.
Minden darabot gondosan megtisztítunk, az összes keretet felújíttatjuk, képeinket újra kereteztetjük.
Képeink azonnal ajándékba adható illetve falra akasztható állapotban vannak.
Minden kép eredetiségére a kínálatunkban élettartam- és pénz-visszafizetési garanciát vállalunk.
Nyugodtan rendeljen postai úton is, csomagolásunkat rendkívül körültekintő és precíz csapat végzi.

Minden galériánkban vásárolt kép után számlát, igény esetén garancialevelet állítunk ki.
Kérem nézze meg a további hatalmas festménykínálatunkat.

A kép mérete: 120 x 100 cm keret nélkül.

Készült: Olaj, Vászon

A kép Marczell György (Budapest, 1879) alkotása.

Jelezve Balra lent "Marczell 1959"

A festmény jó állapotban van. Keret: Új

További alkotásokat tekinthet meg a művésztől ide kattintva!

ÁRUIM ZÖME ANTIK ÉS RÉGI TÁRGYAKBÓL ÁLL.

SZEMÉLYES ÁTVÉTELI LEHETŐSÉG BUDAPESTEN (IX.) ILLETVE SZEGEDEN!

Szállítás
Termékeinket az MPL futárszolgálattal küldjük! Terjedelmes tárgyaink szállításában külön díjazás mellett tudunk segíteni! Szállítási módok az alábbiak szerint alakulnak
  Személyes átvétel Budapest IX.
  Személyes átvétel Szeged
  MPL csomag előre utalással
  MPL csomag utánvét

Fizetés
A vételár és szállítási költség kiegyenlítésére az alábbi lehetőségeket biztosítjuk
  Személyes átvételkor készpénzben
  Banki átutalás
  Utánvét
  Paypal (MasterCard, Visa)

Szállítási, átvételi idő
A termék vásárlását követően a szállítási, kézhez vételi idő az alábbiak szerint alakul belföldön
  Személyes átvétel 1-5 munkanap
  MPL csomag előre utalással 2-3 munkanap
  MPL csomag utánvét 1-3 munkanap

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő, grafikus. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán Tardos-Krenner Viktor, Révész Imre, Vaszary János, Rudnay Gyula és Csók István voltak a mesterei, az utóbbi mellett tanársegédként is működött. Néhányszor bejárt Réti István óráira is. 1922-40 között Dombóváron tanított a gimnáziumban. 1934-ben és 1937-ben tanulmányúton járt Olaszországban. 1940-ig középiskolai tanárként főként dunántúli városokban állított ki. 1964-ben Rafael Győzővel közösen mutatta be munkáit az Ernst Múzeumban, 1965-ben ismét az Ernstben volt önálló kiállítása. Első, önálló művészi igénnyel készült munkái - Csók közvetítésével - a müncheni akadémizmus hatása alatt készültek. Idővel azonban beszivárogtak műtermében az újabb művészi törekvések is. Marczell festészetében arra törekszik, hogy a térbelit is síkszerűen vigye a vászonra, impresszív-expresszív módon. Konstruktív formabontással hozza létre munkáit. Az esti fényben, a természetes s a mesterséges fények kapcsolatában látja az élet ritmusát és átviszi minden képére, emberre, tárgyakra, házakra, utcákra. Több alkotása a Magyar Nemzeti Galéria tulajdonában van. (Műv. 1965/2, E.E.: Műv. 1969/2, ML)

Magyar festők és grafikusok adattára
A Képzőművészeti Főiskolán Tardos-Krenner Viktor és Csók István növendéke, majd az utóbbinak tanársegédje volt. 1940-ig vidéki középiskolai tanárként főleg Dunántúli városokban állított ki. 1934-ben és 1937-ben Olaszországban járt tanulmányúton. 1964-ben Rafael Győzővel együtt mutatta be műveit az Ernst Múzeumban. Művészetét lírai természetélmény és emberábrázolás jellemzi. - ML

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve
Festő. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán Tardos Krenner Viktor, Révész István, Vaszary János, Rudnay Gyula és Csók István voltak a tanárai, az utóbbi mellett tanársegédként is működött. Néhányszor bejárt Réti István óráira is. 1922-1940 k. Dombóvárott tanított, a gimnáziumban. 1934-ben és 1937-ben tanulmányúton járt Olaszországban. 1940-ig középiskolai tanárként főleg dunántúli városokban állított ki. 1964-ben Rafael Győzővel közösen mutatta be műveit az Ernst Múzeumban. 1965-ben ismét az Ernst-ben volt önálló kiállítása. Első, önálló művészi igénnyel készült képei - Csók I. közvetítésével - a müncheni akadémizmus hatása alatt készültek. Idővel beszivárogtak műtermében az újabb művészeti törekvések is. Festészetében arra törekszik, hogy a térbelit is síkszerűen vigye a vászonra, impresszív-expresszív módon. Konstruktív formabontással hozza létre műveit. Az esti fényben, a természetes és a mesterséges fények kapcsolatában látja az élet ritmusát és átviszi minden képére, emberre, tárgyakra, házakra és utcákra. Több műve a MNG tulajdonában van. (Műv.-1965/2, E. E.: Műv.-1969/2, ML)

Művészeti lexikon I-IV.
Festő. A Képzőművészeti Főiskolán Tardos-Krenner Viktor és Csók István növendéke, majd az utóbbinak tanársegédje volt. Később vidéki középiskolai tanárként főleg D-dunántúli városokban állított ki. 1934-ben és 1937-ben Olaszo.-ban járt tanulmányúton. 1940 óta Bp.-en él. 1959-ben az Ernst Múzeumban csoportkiállításon, 1964-ben pedig ugyanott Ráfael Győzővel együtt mutatta be műveit. Művészetét a lírai természetélmény és emberábrázolás jellemzi (Tavasz, Kék Szimfónia).

A termékről további nagy felbontású képek!

91-12kn.jpg (2091×2518)
91-12k.jpg (2502×2915)
91-12s.jpg (1677×554)
91-12s2.jpg (2210×1349)
91-12h_t.jpg (2504×2909)
91-12c.jpg (3038×2244)

( nő lány női portré gémes kút korsós lány korsós nő korsót fogó lány korsót fogó nő )
MPL házhoz előre utalással 5 300 Ft /db
MPL PostaPontig előre utalással PostaPont 3 700 Ft /db
Személyes átvétel 0 Ft /db
  • Budapest IX. kerület - Előre egyeztetett időpontban, 10-18 óra között.
  • Szeged - Előre egyeztetett időpontban, 10-18 óra között.

MPL Csomagautomatába előre utalással 3 700 Ft /db
FIGYELEM: Ez a termék TÖRÉKENY KEZELÉSSEL vagy TERJEDELMES MÉRETŰKÉNT szállítható. Pontos postaköltséget a CSOMAGOLÁS UTÁN tudok mondani. A terméket a Magyar Posta futárszolgálatával küldöm. A postaköltség tájékoztató jellegű, a termék súlya alapján változhat!

Vásárlás - Marczell György : "Korsós leány 1959"

285 000 Ft