ORION 442 - Videó a működésről! - Régi rádió 1951-ből!

Videó a működésről! Ritkaság, gyűjtők figyelmébe!

Termékkód: 3333820127
Látogatók: 396

31 000 Ft

Kikiáltási ár
1 Ft
  • Gyula
  • Békéscsaba
  • Budapest XXIII. kerület
ORION 442 - Videó a működésről! - Régi rádió 1951-ből! - Vatera.hu Kép
Eladó: radiomuhely(12)
Regisztráció időpontja: 2023.07.03.
Márka: Orion
Típus/modell: 442

Állapot: használt

ORION 442 - Régi rádió 1951-ből! !

A terméket az első érvényes,  - minimálárat is elérő - licitig máshol is hirdetem, viszont az első ilyen érvényes licit után természetesen már csak itt lesz elérhető a készülék!

Eladó egy 72 éves "ORION 442" típusú, igen ritka elektroncsöves rádió, a képeken és a videón látható szép állapotban.

VIDEÓ a rádióról: https://www.youtube.com/watch?v=wlMjIfyH5nc

A rádióról igyekeztem minél részletesebb fotókat csinálni, a képek és a videó sok mindent elmondanak, kérem ezek kinagyítását és alapos tanulmányozását!

Bővebb információ erről a típusról a nemzetközi rádiómúzeum honlapján:

https://www.radiomuseum.org/r/orion_442.html

Hozzáértők számára a képek és a videók rengeteg érdemi információval szolgálnak, kérem ezek kinagyítását, és alapos átnézését!

Az aukció tárgya egy ORION 442-es  rádiókészülék, egy ma már igen ritkán föllelhető típus, mely  - mint ez a képeken és a videón is látható - korához képest igen szép állapotban van.

Bár a rádió szép esztétikai állapotú, és hangosan szól is, mégis külsejével és belsejével is akad még tennivaló, amíg tökéletes lesz,de jelen állapotában is kiváló felújítási alap, ezért elsősorban teljes felújításra, illetve restaurálásra ajánlom.

A képek és a videók nagyon sok mindent elmondanak, kérem ezek alapos átnézését és kinagyítását!

A készüléket a videófelvétel alkalmával középhullámon és az egyik rövidhullámú sávon teszteltem, a tesztelés során mindegyik hullámsávon kitűnően működött, a külföldi adók is telt hangon, nagy hangerővel jöttek, rövidhullámon is meglepően érzékeny vételkészséget mutatott.

Egy későbbi, esti időpontban a többi hullámsávon is  teszteltem a rádiót, erről az esti, szabadtéri kedvezőtlen fényviszonyok miatt nem tettem föl videót, de a rádió az összes hullámhosszon (hosszú-, középhullám, halászsáv, és a 3 rövidhullám sáv) gyönyörűen működött, jó antennával ma is élmény egy ilyen készülékkel rádiózni.

A hátlap és a fenéklemez sajnos hiányzik, de az elektroncsövek kiváló állapotúak, hiszen különben nem szólna így a rádió, az EM4-es hangolásjelző varázsszem fénye is tökéletes, ami ma már igazi kuriózum, hiszen az ilyen újszerű állapotú varázsszemek ára kifejezetten magas.

Ami a képeken kinagyítva látszik ugyan, de külön is leírom:

1: a hálózati kábel igen régi, valószínűleg még eredeti, tehát kb. 70 éves. Ennyi év után a szigetelése megbízhatatlan, ebben az állapotában életveszélyes használni! Gondolkoztam, hogy levágjam e, de mivel a rádió annak idején így került hozzám, nem volt szívem bántani, de ebben az állapotban használni tilos, a legelső teendő egy szakemberrel kicseréltetni ezt a kábelt!

A Vevő a licitálás tényével ezt tudomásul veszi, és a továbbiakben ezért Ő felel!

Bár a rádió jelenleg minden hullámsávon gyönyörűen működik,de mindezt az eredeti, több, mint 70 éves alkatrészeivel teszi, melyekből csak egy-két darabot cseréltek ki az elmúlt évtizedek során, így nem tudok rá garanciát adni, hogy ez a szép működés az idők végezetéig mindig így is lesz.

Éppen ezért a rádiót elsősorban felújításra, avagy még inkább restaurálásra ajánlom, jelen állapotában a mindennapi használatra - egy szakember általi alapos átvizsgálás és karbantartás nélkül -  alkalmatlan, ezért  - és a kora miatt is - a készülékre nem tudok semmilyen garanciát adni, hibás, hiányos termékként hirdetem, kérem, ennek tudatában licitáljon!

A készülék összességében egy kifejezetten dekoratív, gyűjtők körében kedvelt típus, ma már viszonylag ritkán föllelhető példány, mely jelenleg is szépen működik, így abszolút képes megjeleníteni a kor hangulatát, tehát dekorációs célokra is kiváló, és restaurálás után bármelyik komoly gyűjtemény egyik büszkesége lehet.

Még egyszer leírom: a rádió jelenleg ugyan szépen működik, de értelemszerűen a több, mint 70 éves kora miatt nem tudok a rádióra semmilyen garanciát adni, ezért  a rádiót hibás, hiányos termékként hirdetem, kérem, ennek tudatában licitáljon!

Minden egyéb információ a videókon és a képeken, kérem ezek kinagyítását és alapos tanulmányozását!

Az esetleges kérdésekre szívesen válaszolok, írjon bátran!

A terméket az első licitig máshol is hirdetem, viszont az első érvényes -minimálárat is elérő - licit után természetesen már csak itt lesz elérhető a készülék!

Mivel a rádió egy több, mint 70 éves, elektroncsöves készülék, így értelemszerűen a 70 évvel ezelőtti érintésvédelmi szabályok szerint gyártották, továbbá magas anódfeszültségek is előfordulnak, így - koránál fogva bekapcsolás, javítás,restaurálás, felújítás illetve esetleges későbbi használatbavétel előtt mindenképp szükséges egy tapasztalt szakemberrel átvizsgáltatni és egyeztetni, hogy egy ilyen korú és jellegű készülékkel kapcsolatban mik az alapvető életvédelmi, érintésvédelmi,  biztonságtechnikai és tűzvédelmi szempontok, amikre okvetlenül figyelni kell!!!( Pl. biztonsági leválasztó transzformátor használata mindenképp szükséges!)  A Vevő a vásárlás tényével ezt tudomásul veszi, és a fentiek betartásáért minden felelősséget a továbbiakban Ő visel.

Kizárólag személyes átvétel, elsősorban Békés megyében

( Battonya, Gyula)

postázást nem vállalok!

Budapesti átvételi lehetőség :

Soroksáron,

illetve a Határ úti Metróállomásnál,

kizárólag előre egyeztetett időpontban!

Magánszemélyként számlát és garanciát nem tudok adni, kérem, ennek tudatában licitáljon!

Kérem licitálás előtt a fotók alapos tanulmányozását!

Ha bármilyen kérdése van, szívesen válaszolok rá a licitálás előtt!

Kérem a nyertes licitálót, hogy a Vatera által megadott elérhetőségemen 2 napon belül jelentkezzen és az üzletet egy hét alatt bonyolítsuk le.

Ha ennek nem tud eleget tenni, kérem ne licitáljon, licitet nem törlök!

Személyes átvétel 0 Ft /db
  • Gyula
  • Békéscsaba
  • Budapest XXIII. kerület - Alkalmanként működik a budapesti átvétel is, de kizárólag jó előre egyeztetett időpontban!

Kizárólag személyes átvétel, elsősorban Békés megyében ( Battonya, Gyula) postázást nem vállalok! Budapesti átvételi lehetőség : Soroksáron, illetve a Határ úti Metróállomásnál, kizárólag előre egyeztetett időpontban! Magánszemélyként számlát és garanciát nem tudok adni, kérem, ennek tudatában licitáljon! Kérem licitálás előtt a fotók alapos tanulmányozását!

Licitálás - ORION 442 - Videó a működésről! - Régi rádió 1951-ből!

31 000 Ft

Kikiáltási ár
1 Ft