TERTA 528 H - Nyugati URH sávos! ( CCIR ) - Videó a működésről! - Régi rádió 1958-ból! -

Videó a működésről! Gyűjtők figyelmébe!

Termékkód: 3334079249
Látogatók: 347

16 500 Ft

Kikiáltási ár
16 500 Ft
22 500 Ft
  • Gyula
  • Békéscsaba
  • Budapest XXIII. kerület
TERTA 528 H - Nyugati URH sávos! ( CCIR )  -  Videó a működésről!  -  Régi rádió 1958-ból!  - Kép
Eladó: radiomuhely(12)
Regisztráció időpontja: 2023.07.03.
Márka: Terta

Állapot: használt

TERTA 528 H - Régi rádió 1958-ból!

Dekorációs célokra is kitűnő választás!

A terméket az első érvényes,  - minimálárat is elérő - licitig máshol is hirdetem, viszont az első ilyen érvényes licit után természetesen már csak itt lesz elérhető a készülék!

Eladó egy 65 éves "TERTA 528 H" típusú, igen komoly műszaki tartalommal rendelkező, ritka elektroncsöves rádió, a képeken és a videón látható szép állapotban.

VIDEÓ a rádióról: https://www.youtube.com/watch?v=3WLuJc6TGt8

A rádióról igyekeztem minél részletesebb fotókat csinálni, a képek és a videó sok mindent elmondanak, kérem ezek kinagyítását és alapos tanulmányozását!

Bővebb információ erről a típusról a nemzetközi rádiómúzeum honlapján:

https://www.radiomuseum.org/r/telefongya_t528ht_528.html

Hozzáértők számára a képek és a videó rengeteg érdemi információval szolgálnak, kérem ezek kinagyítását, és alapos átnézését!

Az aukció tárgya egy TERTA 528 H  rádiókészülék, egy ma már igen ritkán föllelhető típus, mely  - mint ez a képeken és a videón is látható - korához képest igen szép állapotban van.

Bár a rádió szép esztétikai állapotú, és hangosan szól is, mégis külsejével és belsejével is akad még tennivaló, amíg tökéletes lesz,de jelen állapotában is kiváló felújítási alap, ezért elsősorban teljes felújításra, illetve restaurálásra ajánlom, de természetesen dekorációs célokra is kiválóan megfelel.

A képek és a videó nagyon sok mindent elmondanak, kérem ezek alapos átnézését és kinagyítását!

A készüléket a videófelvétel alkalmával közép- rövid- és ultrarövid hullámsávon teszteltem, a rádió a tesztelés során mindegyik hullámsávon kitűnően működött, a külföldi adók is telt hangon, nagy hangerővel jöttek, URH-n szerény hangerővel szólt, de rövidhullámon pl.meglepően érzékeny vételkészséget mutatott, gyönyörűen működött, jó antennával ma is élmény egy ilyen készülékkel rádiózni.

A hangerő potméterrel foglalkozni kell, legtöbbször egyáltalán nem reagál rá a készülék, lehet, hogy csak a tengely hosszabbítása lazult meg, de az is lehet, hogy cserélni kell a potmétert, nem mélyedtem el jobban a kérdésben, néha a hullámváltó gombok nehézkesen váltanak, egy alapos tisztítás és finombeállítás bizonyára sokat segítene ezen is.

Az elektroncsövek is kiváló állapotúak, hiszen különben nem szólna így a rádió,  a hangolásjelző varázsszem fénye viszont 65 év után már értelemszerűen nem vakítóan zöld, de még így is a látható tartományban van, egy sötét szobában abszolút tudja hozni a varázsszemes rádiók egyedi hangulatát.

A rádiónak szerencsére megmarad ennyi év után is az eredeti hátlapja és fenéklemeze, mindkettő szép állapotban van, és természetesen ezek is járnak a rádióhoz!

Mint ez a videón is látszik, a rádió minden hullámsávon markáns életjeleket mutatott, de egy általános karbantartás, hangolás mindenképpen jót tenne neki, a legjobb egy átfogó felújítás/restaurálás lenne, hiszen bizonyára ma is nagy élmény lenne egy ilyen komoly készülékkel rádiózni, úgy, hogy a rádió az eredeti, korabeli gyári paramétereket tudja.

Bár a rádió jelenleg minden hullámsávon gyönyörűen működik,de mindezt az eredeti, több, mint 60 éves alkatrészeivel teszi, melyekből csak egy-két darabot cseréltek ki az elmúlt évtizedek során, így nem tudok rá garanciát adni, hogy ez a szép működés az idők végezetéig mindig így is lesz.

Éppen ezért a rádiót elsősorban felújításra, avagy még inkább restaurálásra ajánlom, jelen állapotában a mindennapi használatra - egy szakember általi alapos átvizsgálás és karbantartás nélkül -  alkalmatlan, ezért  - és a kora miatt is - a készülékre nem tudok semmilyen garanciát adni, hibás, hiányos termékként hirdetem, kérem, ennek tudatában licitáljon!

A készülék összességében egy igen komoly tudású, dekoratív, gyűjtők körében kedvelt típus, ma már viszonylag ritkán föllelhető példány, mely jelenleg is szépen működik, így abszolút képes megjeleníteni a kor hangulatát, tehát dekorációs célokra is kiváló, és restaurálás után bármelyik komoly gyűjtemény egyik büszkesége lehet.

Még egyszer leírom: a rádió jelenleg ugyan szépen működik, de értelemszerűen a több, mint 60 éves kora miatt nem tudok a rádióra semmilyen garanciát adni, ezért  a rádiót hibás, hiányos termékként hirdetem, kérem, ennek tudatában licitáljon!

Minden egyéb információ a videókon és a képeken, kérem ezek kinagyítását és alapos tanulmányozását!

Az esetleges kérdésekre szívesen válaszolok, írjon bátran!

A terméket az első licitig máshol is hirdetem, viszont az első érvényes -minimálárat is elérő - licit után természetesen már csak itt lesz elérhető a készülék!

Mivel a rádió egy több, mint 60 éves, elektroncsöves készülék, így értelemszerűen a 60 évvel ezelőtti érintésvédelmi szabályok szerint gyártották, továbbá magas anódfeszültségek is előfordulnak, így - koránál fogva bekapcsolás, javítás,restaurálás, felújítás illetve esetleges későbbi használatbavétel előtt mindenképp szükséges egy tapasztalt szakemberrel átvizsgáltatni és egyeztetni, hogy egy ilyen korú és jellegű készülékkel kapcsolatban mik az alapvető életvédelmi, érintésvédelmi,  biztonságtechnikai és tűzvédelmi szempontok, amikre okvetlenül figyelni kell!!!( Pl. biztonsági leválasztó transzformátor használata mindenképp szükséges!)  A Vevő a vásárlás tényével ezt tudomásul veszi, és a fentiek betartásáért minden felelősséget a továbbiakban Ő visel.

Kizárólag személyes átvétel, elsősorban Békés megyében

( Battonya, Gyula)

postázást nem vállalok!

Budapesti átvételi lehetőség :

Soroksáron,

illetve a Határ úti Metróállomásnál,

kizárólag előre egyeztetett időpontban!

Magánszemélyként számlát és garanciát nem tudok adni, kérem, ennek tudatában licitáljon!

Kérem licitálás előtt a fotók alapos tanulmányozását!

Ha bármilyen kérdése van, szívesen válaszolok rá a licitálás előtt!

Kérem a nyertes licitálót, hogy a Vatera által megadott elérhetőségemen 2 napon belül jelentkezzen és az üzletet egy hét alatt bonyolítsuk le.

Ha ennek nem tud eleget tenni, kérem ne licitáljon, licitet nem törlök!

Személyes átvétel 0 Ft /db
  • Gyula
  • Békéscsaba
  • Budapest XXIII. kerület - Alkalmanként működik a budapesti átvétel is, de kizárólag jó előre egyeztetett időpontban!

Kizárólag személyes átvétel, elsősorban Békés megyében ( Battonya, Gyula) postázást nem vállalok! Budapesti átvételi lehetőség : Soroksáron, illetve a Határ úti Metróállomásnál, kizárólag előre egyeztetett időpontban! Magánszemélyként számlát és garanciát nem tudok adni, kérem, ennek tudatában licitáljon! Kérem licitálás előtt a fotók alapos tanulmányozását!

Licitálás - TERTA 528 H - Nyugati URH sávos! ( CCIR ) - Videó a működésről! - Régi rádió 1958-ból! -

16 500 Ft

Kikiáltási ár
16 500 Ft
22 500 Ft